YUNUSLARA ÖZGÜRLÜK…

MARMARİS’LİLER OLARAK, KAMUOYUNA BİR KEZ DAHA SESLENMEK İSTİYORUZ…

SAYIN YETKİLİ
BİZLER, AŞAĞIDA İMZASI OLAN MARMARİS’LİLER OLARAK, KAMUOYUNA BİR KEZ DAHA SESLENMEK İSTİYORUZ…;

ARTIK YETER DİYORUZ… GELİN, HEPBİRLİKTE, HEM YASALARA , HEM DE VİCDANLARA AYKIRI OLAN,YUNUSLARA ESARET VE İŞKENCEDEN, ÇOCUKLARIMIZA KANDIRMACA VE KÖTÜ ÖRNEKTEN BAŞKA BİR ANLAMI OLMAYAN YUNUS PARKLARINA SON VERELİM DİYORUZ. BİR ÖRNEĞİ DE MARMARİS’TE BULUNAN, YUNUSLARIN ESARETİ VE IZDIRABI ÜZERİNDEN RANT KAPISI OLAN BU İŞLETMELERDE, DENİZLERDEN KOPARILAN YAVRU VE YETİŞKİN YUNUSLAR ÇEŞİTLİ BASKI VE ZULÜMLE KARŞILAŞMAKTADIRLAR.

* DERİN DENİZLERDE, HIZLI, VE GÜNEŞ IŞINLARINDAN KORUNMAK İÇİN DİPLERDE YÜZMESİ GEREKEN YUNUSLAR, DOĞALARINA ÇOK AYKIRI BİR ŞEKİLDE, DİŞLERİ ÇEKİLEREK, DAR VE SIĞ HAVUZLARDA BASKI VE AÇLIKLA TERBİYE EDİLEREK, VERİLEN EMİRLERİ YAPMAYA ZORLANMAKTADIRLAR…

* ÇOĞUNLUKLA GÜNEŞ IŞINLARINA AŞIRI MARUZ KALMAKTAN, ÖZELLİKLE SIRTLARINDA ÇEŞİTLİ CİLT HASTALIKLARI OLUŞMAKTA, AYRICA KÜÇÜCÜK HAVUZLARDA YAŞAMAKTAN , ÇEŞİTLİ, TEHLİKELİ VİRAL ENFEKSİYONLARA YAKALANMAKTADIRLAR… VE ÇOĞU ZAMAN BU HASTALIKLARI İNSANLARA, ÖZELLİKLE DE ÇOCUKLARIMIZA BULAŞTIRMAKTADIRLAR.

* HEPİMİZİN TAHMİN EDEBİLECEĞİ GİBİ; DOĞAL YAŞAM ŞARTLARINA HİÇ UYMAYAN, SÜREKLİ BASKI GÖRDÜKLERİ, AÇLIKLA TERBİYE EDİLDİKLERİ, AZ MİKTARDA ÖLÜ BALIKLA BESLENMEK ZORUNDA KALDIKLARI, KIKIRDAKTAN OLUŞAN YÜZGEÇLERİNE, SÜREKLİ İNSANLARIN TUTUNMASINDAN ZARAR GÖRDÜKLERİ…., BU ESARET HAYATINA ÇOK DAYANAMAYAN BU ZAVALLI YUNUSLAR.., EN İYİ İHTİMALLE PSİKOLOJİSİ BOZULARAK KENDİNİ HAVUZ DUVARLARINA VURARAK İNTİHAR ETMEKTE, BİRBİRLERİNİ ÖLDÜRMEKTE, VEYA BULAŞICI VİRAL HASTALIKLARLA BOĞUŞARAK YOK OLMAKTADIRLAR…. VE DE İŞLETMELER, AÇIK DENİZLERDEN YENİ YAVRU YUNUSLARI ESİR ALIP , YENİDEN DARACIK HAVUZLARA KAPATMAKTA VE YUNUSLARIN SIRTINDAN BU KANDIRMACA VE RANT DÜZENİNİ İŞLETMEYE DEVAM ETMEKTEDİRLER….

* AYRICA, ÖZELLİKLE, ENGELLİ ÇOCUKLARIMIZA İYİ GELDİĞİ, AĞIZ YAPISI GÜLÜMSEMEYİ ANDIRDIĞI İÇİN ..,İNSANLARLA YÜZMEKTEN ÇOK HOŞLANDIĞI VE POZİTİF ENERJİ YAYARAK PSİKOLOJİK RAHATSIZLIKLARI İYİLEŞTİRİLDİĞİ.. GİBİ., HİÇBİR BİLİMSEL GERÇEKLİĞİ OLMAYAN İDDİALARLA , ZAVALLI YUNUSLAR SÖMÜRÜLMEKTEDİRLER……

BİZLER ARTIK YETER DİYORUZ…

5199 SAYILI YASA VE BİRÇOK YÖNETMELİK MADDESİNE AYKIRI BİR ŞEKİLDE YAPILAN BU ÇAĞDIŞI EZİYETE VE KANDIRMACAYA , MARMARİS’TE DE, ANTALYA KAŞ’TA VE BODRUMDA OLDUĞU GİBİ SON VERİLSİN İSTİYORUZ… ÇOCUKLARIMIZA İŞKENCEYİ, EĞLENCE GİBİ GÖSTERMEYELİM İSTİYORUZ… ÇOCUKLARIMIZA İYİ ÖRNEK OLALIM, DÜNYADA, PARADAN ÖNEMLİ DEĞERLER OLDUĞUNU ANLATALIM İSTİYORUZ….

VE DE , YUNUSLARA ÖZGÜRLÜK….. MARMARİS’TEKİ YUNUS PARKI KAPANSIN DİYORUZ…